Švihov – TJ Žichovice 1:2 (1:0)

13. Květen 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

ŠvihovTentokráte jsme zajížděli na hřiště dalšího z řady stíhačů a zároveň bojovníků o postup do 1.A třídy a to s vědomím, že ve Švihově jsme v předcházejících ročnících nikdy nebodovali, ač jsme k tomu měli vždy blízko, ale většinou rozhodli domácí ve svůj prospěch gólem v závěrečných minutách.
Do utkání jsme vstoupili s mírnou převahou, avšak do gólových šancí nás velmi dobře hrající obránci domácích nepouštěli a veškeré náznaky našich akcí likvidovali dlouhým odkopem. To vše až do 24. minuty, kdy po rohu domácích a našem zaváhání při obsazování hráčů soupeře, jsme z ničeho nic prohrávali 0:1.
To nás vyburcovalo ke zvýšení aktivity a začali jsme si vytvářet celkem slušný tlak. Ve 28. minutě jsme se dostali blízko ke gólu, když trestný kop od lajny, zahrávaný Vencou Turkem, skončil na spojnici branky domácích. Poté se ve 34. minutě ocitl sám před brankářem Olda Chod, ale trochu zbrkle vystřelil mimo. Ve 41. minutě bravurně domácí brankář kryl střelu Jirky Šimáčka po průniku z pravé strany a ve 45. minutě Venca Turek krásnou střelou kolem zdi z trestného kopu, orazítkoval opět jen tyč domácí branky.

Druhý poločas měl podobný obrázek, i když nás v jeho začátku musel podržet Ruda Němec, když včasným vyběhnutím napravil chybu naší obrany. V 55. minutě nám Radim Šiška předvedl profesorskou práci s míčem a poté, co si nejprve posadil obránce domácích na zadek, si pohrál s golmanem a nechytatelně a přesně zakončil. K nejhezčí akci zápasu ho svojí přihrávkou vybídl Tomáš Červený. Poté se domácí začali tlačit do útoku a nám se otevřelo více prostoru pro protiútoky. Bylo jen otázkou času, kdy se nám povede jeden zužitkovat. První velice nadějnou možnost ke skórování zastavil velice nepřesný pomezní domácích, když signalizoval mrtvý ofsajd Oldy Choda, ve chvíli, kdy Robert Šimanovský postupoval sám na branku domácích. V momentě, kdy jsme všichni přemýšleli o dělbě bodů, prodloužil hlavou Olda Chod na Roberta Šimanovského, ten se jesličkami dostal přes obránce domácích a z pravé strany střelou po zemi na zadní tyč, rozhodl o tom, že tři body si vezeme domů my. To běžela 90. minuta.
Na body nás porazili pouze domácí pořadatelé, kteří nám po zápase nepustili teplou vodu…

Slovo trenéra:K utkání do Švihova jsem odjížděl s tím, že se nebude jednat o procházku růžovým sadem a s vědomím, že nekompromisní způsob obrany, jaký praktikuje tým Švihova, nám vůbec nesedí. Navíc švihovští se v podzimním utkání v Žichovicích předvedli ve velmi dobrém světle, takže body budou viset hodně vysoko. Ale tentokráte stálo štěstí na naší straně a v z mého pohledu vyrovnaném utkání, jsme šťastně zvítězili. K vítězství nám napomohli i hráči domácích, kteří po našem vyrovnání otevřeli hru, což nám zjednodušilo cestu k jejich brance. Jsem spokojen s bodovým ziskem, avšak herně jestě zaostáváme za podzimními výkony, i když návrat Venci Turka podstatně zlepšil kombinace uprostřed hřiště. Za bojovnost zaslouží pochválit opět všichni. Výborní byli znovu naši věrní fandové, kteří v hledišti jednoznačně vyhráli.Utkání zvládl velmi dobře i pan rozhodčí Lang.

Sestava:Němec, Harenčák, Malík, Červený, Brož, Šimáček, Lávička, Turek V., Šiška, Chod, Šimanovský (střídali: Švehla, Pařízek)

V galerii si můžete prohlédnout fotky ze zápasu.